EGIPT, DAHAB

12-19.05.2020

WYJAZD NURKOWY W STARYM STYLU

Jakie były kiedyś wyjazdy nurkowe do Egiptu? Bez hoteli pięciogwiazdkowych, bez soft czy ultra Al inclusive, barków na wodzie czy zjeżdżalni. Nie da się tego odtworzyć w pełni, ale spróbujmy wyjechać w ten sposób do Dahabu – kolebki nurkowej ze słynnym Blue Holem, równie pięknym co przerażającym. Zanurzmy się w Bellsach – gdzie trzeba dojść ubranym w sprzęt nurkowy ok 300m brzegiem morza po skałach. Między nurkowaniami jedzmy beduińskie (choć już trochę bardziej robione pod Europejczyków) jedzenie leżąc na piasku na dywanach. Wieczorami spędźmy czas w beduińskiej restauracji, pijąc lokalne piwo i paląc shishę.

TAKI WYJAZD PLANUJEMY

Dahab to niezwykle urocze miasteczko nad brzegiem Morza Czerwonego, pozostałość beduińskiej wioski. Mekka dla nurków i windsurferów, która łączy w sobie takie elementy jak nurkowanie, odpoczynek, słoneczne plaże, sport i orientalna muzyka oprawiona wyśmienitą kuchnią bliskiego wschodu. Ciepła i przejrzysta woda, fascynujące życie podwodne, labirynty ogrodów koralowych, tajemnicze groty z bajkowym Canyonem na czele, oraz kultowa Blue Hole sprawiają, że jest to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania.

Do wzięcia udziału w wyprawie zapraszamy również nienurkujące osoby towarzyszące. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wypoczynek w kameralnej atmosferze i niepowtarzalnym klimacie Dahab. Rozrywka dla aktywnych i urok restauracji położonych tuż nad brzegiem morza dla poszukujących wytchnienia. Radość, słońce, ciepły pustynny wiatr, fascynująca woda – to właśnie DAHAB!

NURKOWANIE

Niewiele jest na naszej planecie miejsc, gdzie znajdziemy tak dużą różnorodność życia podwodnego. Wynika ona przede wszystkim z ukształtowania linii brzegowej. Obszar na północ od Dahab charakteryzuje się opadającymi stromo, niemalże pionowymi ścianami rafy, gdzieniegdzie zwieńczonymi rozległymi pasami koralowych ogrodów, podczas gdy południe to pasmo zatok o znacznie łagodniej postępujących. Jednakże Dahab to nie tylko piękna linia brzegowa. Blue Hole, czyli rozpadlina rafy koralowej licząca około 100 metrów głębokości i mająca około 10 000 lat oraz kolorowy Canyon to jedne z najbardziej spektakularnych i największych atrakcji Dahab.

MIEJSCA NURKOWE - DAHAB

Przykładowe Miejsca nurkowe

1. RAS MAMLACH *****

Rzadko odwiedzane miejsce z przepięknymi podmorskimi sceneriami, kaniony, miękkie korale i duże ryby. W piaszczystej lagunie kryją się olbrzymie płaszczki. W pobliżu znajduje się głęboka i niebezpieczna podmorska jaskinia. A na wybrzeżu kilka głębokich szczelin po trzęsieniu ziemi.

2. RAS ABU GALLUM *****

Do celu podróżuje sięna wielbłądach. Znajduje się tu wioska beduińska. Miejsce nurkowe z dotychczas niezniszczonymi koralami, możliwość eksploracji.

3. THE BELLS *****

Przepiękna ściana z mnóstwem nawisów i jaskiń pełnych barwnych, miękkich korali. Wejście to wąska szczelina w rafie z możliwością opuszczenia się urokliwym kominem. Zazwyczaj stąd dopływa siędo Blue Hole z zewnętrznej strony.

4. BLUE HOLE *****

Słynna stumetrowa okrągła przepaść w platformie koralowej, niespełna parę metrów od brzegu. Przepaść jest połączona z morzem olbrzymim bramą na głębokości poniżej 53 m.

5. REX REEF ***

Skośne dno pokryte koralami. Służy jako punkt wyjściowy do dryfowania w kierunku Canyonu.

Egipt - wrak Salem


Formalności

Cena 3700 zł zawiera:

  • przelot na trasie Warszawa - Sharm el Sheikh - Warszawa
  • transfer lotnisko - hotel - lotnisko
  • zakwaterowanie w hotelu ze śniadaniami
  • opiekę polskiego instruktora
  • opłaty lotniskowe i paliwowe
  • pakiet nurkowy (5 dni, 10 nurkowań)

Cena nie zawiera:

  • wypożyczenia sprzętu nurkowego (400 zł)
  • napiwków dla obsługi (zwyczajowo 10-15 euro)
  • opłat za dodatkowe nurkowanie (np.nocne)
  • dodatkowych opłat na południu zatoki Akaba (opłaty lokalne, najczęściej 1 euro/dzień)

Cena dla osób nienurkujących – 2700 zł

Egipt - Skrzydlica

POTWIERDZENIEM udziału w wyprawie nurkowej jest wysłanie zgłoszenia e-mail oraz wpłata zaliczki w kwocie: 1800 zł
Całość kwoty należy wpłacić do dnia 15 lutego 2020 r.
W przypadku wzrostu opłat za loty, ceny mogą ulec zmianie.

 Pobierz szczegółową ofertę PDF

W razie pytań prosimy śmiało kontaktować się z nami telefonicznie bądź mailowo. Wszelkie wątpliwości chętnie wyjaśnimy!

-->